Jak vybrat kontaktní čočky?
Vadí Vám brýle při práci nebo sportu či byste rádi změnili svou image? Je na čase pořídit si kontaktní čočky.
Jak si vybrat správné kontaktní čočky?
Vývoj v oblasti kontaktních čoček jde neustále kupředu. Výrobci stále přichází s novými typy, protože žádné kontaktní čočky nemohou vyhovovat všem pacientům. Nejprve je tedy nutno si ujasnit, při jakých příležitostech nebo činnostech a jak často či jak dlouho budete kontaktní čočky užívat.
Vhodný typ kontaktních čoček závisí na mnoha aspektech jakými jsou typy očních vad, citlivosti očí, zakřivení očí apod. Proto je nutné vždy nejdříve navštívit očního specialistu (optika či očního lékaře), který se zabývá aplikací kontaktních čoček. Zde Vám za poplatek cca 300,- až 800,-Kč odborně vše vysvětlí, provedou s Vámi zácvik při nasazování a vyjímání kontaktních čoček, ukáží Vám jak kontaktní čočky dezinfikovat a uchovávat, včetně poskytnutí zkušebního páru kontaktních čoček. Tím se vyvarujete nejen zdravotním rizikům jako je dráždění očí, neostrost vidění apod., ale také i třeba riziku zmařené finanční investice.
Kontaktní čočky dle délky nošení
Kontaktní čočky lze zvolit podle toho, jak často je budete nosit.
- jednodenní kontaktní čočky – nosí se jeden den a poté se vyhodí. Jsou pro oči nejlepší variantou – vhodné pro alergiky, na sport či společenské příležitosti. Výhoda jednodenních kontaktních čoček je v tom, že nevyžadují žádnou péči jako je čištění a ukládání do roztoku.
- dvoutýdenní kontaktní čočky – denní čočky pro použití na 14 dní, pokud se na noc vyjímají. Nosí-li je pacient bez vyjmutí, potom jejich životnost je jenom týden.
- měsíční kontaktní čočky – vhodné pro denní nošení, životnost je 30 dní.
Kontaktní čočky dle použitého materiálu
Na výběr máte také kontaktní čočky z různého materiálu.
- hydrogelové – mají vysokou povrchovou smáčivost, a tím vytváří pocit vlhké a pohodlné kontaktní čočky. Nevýhodou je větší křehkost a náchylnost k mechanickému poškození.
- silikon-hydrogelové – čočky nejnovější generace s vysokým obsahem vody i vysokou propustností kyslíku.
Kontaktní čočky dle typu korekce
Vhodnost těchto kontaktních čoček určí oční specialista dle oční vady.
- sférické
- asférické
- torické/astigmatické
- bifokální a mutifokální
Máte-li dotazy nebo jste již rozhodnuti pořídit si kontaktní čočky, obraťte se na odborníky a zjistěte si, jaké budou pro Vás nejvhodnější. Další kontaktní čočky již objednávejte k Vaší plné spokojenosti v našem internetovém obchodu Kontakto.cz